Ön Görüşme & İlk Görüşme

Genellikle psikolojik bir zorluk yaşadığımızda ve profesyonel bir destek almaya karar verdiğimizde ilk yaptığımız şeylerden biri Google'a girmek ve arama kutusuna "psikolog" yazmak ancak bulduğumuz psikolog yaşadığımız zorlukla çalışıyor mu, psikoloğa mı gitmeliyim yoksa psikiyatriste mi gitmeliyim, benim yaşadığım zorluk psikoloğun uzmanlık alanı mı ya da hangi terapi modülü benim için uygulansa daha iyi sonuç alabilirim gibi soruların yanıtını bulmadan gördüğümüz ve görece fotoğrafta bize samimi gelen ilk psikologla sürece başlıyoruz ancak ne kadar devam ediyoruz ya da ne kadar sonuç alabiliyoruz kısmı biraz belirsizlik içeriyor hatta çok fazla belirsizlik içeriyor.

Bu yüzden psikolog, psikoterapist ya da psikiyatr seçmek çok önemlidir. Örneğin ciddi bir beyin ameliyatınız için doktor aradığınızı varsayalım gerçekten bu kadar yüzeysel araştırma yapar mıyız yoksa birden fazla uzmana muayene olduktan sonra eğitimine, deneyimine ve başarısına güvendiğimiz uzmanla ameliyata girmeye karar veririz. Sizleri temin ederim ki ruh sağlığınız için görüşeceğiniz uzmanı seçmek, beyin ameliyatınıza girecek doktoru seçmek kadar önemli ve gereklidir.

İşte bu yüzden, karar vermekte zorlanan, kiminle ve nasıl başlamak istediğini bilmeyen danışanlarla ön görüşmeyi ya da ilk görüşmeyi gerçekleştiriyoruz. Sadece bir seansla sorularınıza yanıt bulabilecek ve kendiniz için "doğru uzmanı" bulacaksınız. Yapmanız gereken tek şey aşağıdaki formu doldurmanız, sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayacağız.