top of page

Dr Gözde Arslan

Counselling Psychologist / Psikoterapist

Dr Gözde Arslan

Yüz Yüze ve Online Terapi
Fiyat bilgisi için lütfen iletişime geçiniz.

+44 7761 931518


Dr. Gözde Arslan, City Üniversitesi'nde Danışmanlık Psikolojisi alanında profesyonel bir doktora uzmanıdır. İngiliz Psikoloji Derneği (BPS) tarafından akredite edilmiş ve HCPC Kayıtlı Danışmanlık Psikologu olarak çalışmaktadır. Bütünleştirici bir uygulayıcı olarak, her insanın benzersiz olduğunu ve dolayısıyla tek bir yaklaşımın herkese uymayabileceğini göz önünde bulundurarak, danışanlarıyla çalışırken en yararlı yolun tespiti için insancıl bir çerçeve içinde sistemik, bilişsel, davranışsal, psikodinamik düşünme gibi bir dizi yaklaşımı kullanmak üzere eğitim almıştır.

NHS'de çocuklar, ergenler ve yetişkinler için etkili kişi merkezli tedavi planları uygulayan çeşitli rollerde kapsamlı bilgi ve deneyim kazanmıştır. Depresyon, anksiyete bozuklukları, ilişki sorunları, özgüven güçlükleri, öfke yönetimi ve uzun vadeli sağlık sorunları gibi geniş bir yelpazede ruh sağlığı sorunlarıyla çalışmıştır. Danışanlarının ihtiyaç duydukları bilgi, rehberlik ve desteği sağlamayı hedeflemektedir. Şu anda NHS'te uzman psikolog olarak Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Servisi'nde ve belediyeye bağlı okullarda görev almaktadır. Özellikle otizm, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) ve öğrenme güçlüğü alanlarında çalışmaktadır.

Dr. Gözde Arslan'ın çocuklara yaklaşımı oyuncu, yaratıcı, pratik ve çözüm odaklıdır. Bir anne olarak, yönlendirilen çocuk ve gençle olan ilişkinin ne kadar önemli olduğunun farkında olarak, sorunları birden fazla bakış açısıyla anlamak için özen göstermektedir.

Dr. Gözde Arslan, kültürün zorluklarını deneyimlerimiz üzerindeki etkisini göz önünde bulundurarak ve herkesin saygı duyulduğunu ve değer verildiğini hissettiği kişisel ve sosyal adalete katkıda bulunarak, ayrımcılığa karşı uygulamaları teşvik ederek çok kültürlü danışmanlık sunmaktadır.

Dr. Gözde Arslan, Türk basını için makaleler yazmakta ve İngilizce ve Türkçe dillerinde değerlendirme ve terapi hizmeti sunmaktadır.


Diplomalar

2009- The University of Westminister
Barchelor of Science (BSc) Honours in Psychology
Dissertation: ‘Psychological Distress among Turkish Immigrants in London, UK’

2012- University College London
Post-Graduate in Low Intensity Cognitive Behavioural Intervention

2022- City, University of London
Doctor of Psychology, Psy.D
Title of Thesis: ‘Turkish Women Experiences of Psychological Treatments for Chronic Pain’.

Eğitimleri arasında bilgisini ve kendisini geliştirmek icin bit çok eğitim ve workshoplar tamamlamıştır.

En son katıldığı eğitimler;

Cruse Bereavement Training- (Yas Terapisi)- London Borough of Camden & Islington
Adapting Mental Health Interventions for Neurodiverse Children and Young People- NHS
ADHD (DEHB) in Girls.
Traumatic Stress Relief (TSR) Training


bottom of page