Duygu Rotsinger

Uzman Psikolog

Duygu Rotsinger

Bireysel Terapi: £60
Çift Terapisi: £75

☎ +44 7543 497023

Yaşamın engelleriyle başa çıkmanız için faydalı yollar ve işlevsel başa çıkma yöntemleri geliştirmenize yardımcı olmak, kişisel farkındalığı arttırmak ve durumlar karşısında sahip olduğunuz bakış açısının farklı açılarını keşfetme fırsatı için sizinle birlikte yolculuk yapmak ve size rehberlik etmek için burdayım.

2005 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum ve yüksek lisans eğitimimi İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji alanında onur derecesi ile tamamladım. Yaklaşık 17 yıldan bu yana özel hastane ve danışmanlık merkezlerinde uzman psikolog olarak görev yaptım, birçok orta ve büyük ölçekli kurumsal firma ile psikolojik ölçme & değerlendirme, çalışan memnuniyeti, kariyer planlama ve psikolojik danışmanlık alanlarında hizmet verdim. Bu süreler içinde Kanser ve MS (Multiple Skleroz) hasta ve hasta yakınları ile calıştım, psiko-onkoloji ve kronik hastalıklarda yaklaşımlar üzerine bir dizi eğitim ve seminerler verdim. Çapa Tıp Fakültesi Nöropsikoloji Kliniği’nde gönüllü çalışmalar yaptım. Farklı terapi ekollerinden eğitimler ve süpervizyonlar aldım. Genç ve yetişkin bireyler ile CBT (Bilişsel Davranışçı Terapi) ve Varoluşçu Terapi, Çiftlerle Gottman Çift Terapisi ve PACT (Çift Terapisinde Psiko-Biyolojik Yaklaşım) yönelimli olarak çalışmaktayım.

2015 yılından bu yana Çin, Vietnam, Kazakistan, İngiltere ve İskoçya gibi farklı ülkelerde yaşama ve çalışma fırsatı bulduğum için yurtdışında yaşam, adaptasyon zorlukları, göçmenlik gibi konularla da ağırlıklı olarak çalışıyorum. Şu anda İskoçya'da yaşıyorum, ve BPS (The British Psychological Society) üyesiyim. İskoçya dışında yaşayan danışanlarıma online terapi hizmeti sunuyorum.