< Back

Nese Erkan

Psikoterapist

Nese Erkan

Yüz Yüze Terapi: £80
Online Terapi: £80

☎ +44 7740 116723

1986 yılında Uludağ Eğitim Fakültesi İngilizce bölümünden mezun oldum ve Öğretmenlik mesleğine adım attım. 1993 yılında ailemle birlikte İngiltereye göç ettim ve Sistemik ve Aile Psikoterapisi alanına uzanan hikayeminde temellerini atmaya başlamış oldum.

1995 yılında Ulusal Sağlık Hizmetleri (NHS England) bünyesinde Doğu Londra’da Türkçe konusan Topluma Sağlık Danışmanı olarak hizmet vermeye başladım. Toplum Sağlık Hizmetleri bünyesinde çeşitli görevler alarak çalışmalarımı sürdürdüm. Kronik Hastalıkları olan danışanlara rahatsızlıklarını daha iyi yönetme konusunda Gurup Eğitimleri vermek ve Webster Stratton Ebeveynlik Kurslarında Eğitmenlik yakmak bu görevler arasındadır.
Birbeck Londra Üniversitesinde 2 yıllık Konuşma terapisi eğitimi aldım ve bu süreçte çalışmak istediğim alanın Aile ve Çocuklar olduğuna karar verdim.

Tavistock ve Portman NHS Entititüsü Sistemik ve Aile Psikoterapisi Diploma ve Master eğitimimi 2018 yılında tamamladım. Lisans ve Master eğitimim sürecince Doğu Londra Ulusal Sağlık Hizmetleri Çocuk/Ergen Ruh Sağlığı Servisinde Stajyer Sistemik ve Aile Psikoterapist’i olarak çalışarak Teorik eğitimimin yanısıra Klinik eğitimimide tamamlamış oldum.

Şu anda Kuzey Londra bölgesinde Ulusal Sağlık Hizmetlerıne bağlı Çocuk/Ergen Ruh Sağlığı Servisinde
Sistemik ve Aile Psikoterapisti olarak çalışmaktayım.
Türkçe konuşan Topluma yönelik Ergenler ve Çocuklarda görülen ruh sağlığı sorunları ve belirtileri konusunda yapılan Seminerlerde görev aldım ve bu tür çalısmalarım hala devam etmektedir.
STQ ve Conners (ADHD Tarama ölçeği) Ölçme araçlarını çalışmalarımda kullanmaktayım.

Çalışma Alanlarım: Otism tanısı olan çocuk/ergen destek gurupları, Aile içi iletişim güçlükleri, Dikkat eksikiği ve hiperaktive bozukluğu, Çocuk çağı sorunları, Okul/sınav kaygısı, Endişe, Sosyal kaygı Bozukluğu, Deprasyon, Stresle başa çıkma ve öfke kontrolü, kendine zarar verme eğilimi ve intihar düşüncesi olan ergenler.
1995 yılında Ulusal Sağlık Hizmetleri (NHS England) bünyesinde Doğu Londra’da Türkçe konuşan Topluma Sağlık Danışmanı olarak hizmet vermeye başladı. Toplum Sağlık Hizmetleri bünyesinde çeşitli görevler alarak çalışmalarını sürdürdü. Kronik Hastalıkları olan danışanlara rahatsızlıklarını daha iyi yönetme konusunda Grup Eğitimleri vermek ve Webster Stratton Ebeveynlik Kurslarında Eğitmenlik yakmak bu görevler arasındadır.

Birkbeck Londra Üniversitesinde 2 yıllık Konuşma terapisi eğitini aldı ve bu süreçte çalışmak istediği alanın Aile ve Çocuklar olduğuna karar verdi. Tavistock ve Portman NHS Eğitim Kurumunda Sistemik ve Aile Psikoterapisi Diploma ve Master eğitimini 2018 yılında tamamladı. Lisans ve Master eğitimi sürecince Doğu Londra Ulusal Sağlık Hizmetleri Çocuk/Ergen Ruh Sağlığı Servisinde Stajyer Sistemik ve Aile Psikoterapist’i olarak çalışarak Teorik eğitiminin yanı sıra Klinik eğitiminide tamamlamış oldu.

Şu anda Kuzey Londra bölgesinde Ulusal Sağlık Hizmetlerine bağlı Çocuk/Ergen Ruh Sağlığı Servisinde Sistemik ve Aile Psikoterapisti olarak çalışmaktadır. Türkçe konuşan Topluma yönelik Ergenler ve Çocuklarda görülen ruh sağlığı sorunları ve belirtileri konusunda yapılan Seminerlerde görev aldı ve bu tür çalışmaları hala devam etmektedir. STQ ve Conners (ADHD Tarama ölçeği) Ölçme araçlarını çalışmalarında kullanmaktadır.

Çalışma Alanları: Otizm tanısı olan çocuk/ergen destek grupları, Aile içi iletişim güçlükleri, Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, Çocuk çağı sorunları, Okul/sınav kaygısı, Endişe, Sosyal kaygı Bozukluğu, Depresyon, Stresle başa çıkma ve öfke kontrolü, kendine zarar verme eğilimi ve intihar düşüncesi olan ergenlerdir.

Akredite Kuruluşlar;
✓United Kingdom Council for Psychotherapy (UKCP)
✓Association for Family Therapy and Systemic Practice (AFT)