Talya Disagciyan

Uzman Psikolog

Talya Disagciyan

Yüz Yüze Terapi: £70
Online Terapi: £70

☎ +44 7840 017685

2013 yılında Kadir Has Üniversitesi Psikoloji bölümüne burslu olarak başlayıp okulun ikinci döneminden itibaren onur bursu almaya hak kazanan Talya Dişağcıyan, 2017 yılında bölümünden yüksek onur derecesi, fakülte ve bölüm dereceleriyle mezun olmuştur. Lisans eğitiminin üçüncü yılında Coventry Üniversitesi, İngiltere’de bir eğitim dönemi geçirmiş ve bu süreçte Dr Rachael Davies ve Dr Gwion Jones süpervizörlüğündeki klinik vaka tartışmalarına katılmış, laboratuvar incelemelerinde bulunmuştur.

Lisans eğitimi sonrasındaki bir buçuk yıllık süreçte birçok klinik deneyim edinmiş, ardından Bournemouth Üniversitesi (İngiltere) Klinik Psikoloji yüksek lisans programına birincilikle kabul edilmiş ve üstün akademik başarı bursu (BU Executive Dean’s Scholarship) ile yerleşmeye hak kazanmıştır. İngiltere’deki yüksek lisans eğitimini Yüksek Onur derecesi ile bitirerek uzmanlığını almıştır. Mezuniyeti sonrası İngiltere’nin Sağlık Hizmeti NHS’te asistan psikolog olarak görev yapan Dişağcıyan, BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi) yönelimli mesleki deneyimler edinmiştir. Bu süreçte 16 yaş ve üzeri anksiyete, depresyon, stres, OKB, panik bozukluk ve yaygın anksiyete bozukluğu olan çeşitli vakalarla Bilişsel Davranışçı çerçevede görüşmeler yapmış; depresyon, stres ve anksiyete kurslarının yönetiminde önemli rol oynamıştır. Yüksek lisans sürecinde tekrar NHS’te asistan psikolog olarak görev alan Dişağcıyan, Dr Sophie Rushbrook süpervizörlüğünde DDT (Diyalektik Davranışçı Terapi) grup seanslarının yürütülmesinden sorumlu olmuş, çoklu kişilik bozuklukları ile çalışmıştır.

Şu anda Türkiye’deki danışanlarına online terapi hizmeti sağlayan Dişağcıyan, aynı zamanda NHS ve İngiltere’nin önde gelen akıl sağlığı yardım kuruluşlarından Mind ortaklığında psikolog olarak görev yapmaktadır. Dişağcıyan bu rol dahilinde şimdiye kadar 280 danışan ile birebir çalışmıştır. Dişağcıyan, Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki dilde ergen ve yetişkin bireylere online terapi hizmeti sağlamaktadır. Çalıştığı alanlar kaygı kozuklukları – obsesif kompulsif bozukluk, yaygın anksiyete bozukluğu, fobiler, duygudurum bozuklukları, öfke problemleri, gündelik ve iş yaşamında zorluklar ve stres, özgüven eksikliği ve yalnızlık olarak sıralanabilir.

Akredite Kuruluşlar;
British Psychological Society (BPS)