Nese Erkan

Psikoterapist

1986 yılında Uludağ Eğitim Fakültesi İngilizce Bölümünden mezun oldu ve Öğretmenlik mesleğine adım attı. 1993 yılında ailesiyle birlikte İngiltereye göç etti ve Sistemik ve Aile Psikoterapisi alanına uzanan hikayesinde temellerini atmaya başlamış oldu.

1995 yılında Ulusal Sağlık Hizmetleri (NHS England) bünyesinde Doğu Londra’da Türkçe konuşan Topluma Sağlık Danışmanı olarak hizmet vermeye başladı. Toplum Sağlık Hizmetleri bünyesinde çeşitli görevler alarak çalışmalarını sürdürdü. Kronik Hastalıkları olan danışanlara rahatsızlıklarını daha iyi yönetme konusunda Grup Eğitimleri vermek ve Webster Stratton Ebeveynlik Kurslarında Eğitmenlik yakmak bu görevler arasındadır.

Birkbeck Londra Üniversitesinde 2 yıllık Konuşma terapisi eğitini aldı ve bu süreçte çalışmak istediği alanın Aile ve Çocuklar olduğuna karar verdi. Tavistock ve Portman NHS Eğitim Kurumunda Sistemik ve Aile Psikoterapisi Diploma ve Master eğitimini 2018 yılında tamamladı. Lisans ve Master eğitimi sürecince Doğu Londra Ulusal Sağlık Hizmetleri Çocuk/Ergen Ruh Sağlığı Servisinde Stajyer Sistemik ve Aile Psikoterapist’i olarak çalışarak Teorik eğitiminin yanı sıra Klinik eğitiminide tamamlamış oldu.

Şu anda Kuzey Londra bölgesinde Ulusal Sağlık Hizmetlerine bağlı Çocuk/Ergen Ruh Sağlığı Servisinde Sistemik ve Aile Psikoterapisti olarak çalışmaktadır. Türkçe konuşan Topluma yönelik Ergenler ve Çocuklarda görülen ruh sağlığı sorunları ve belirtileri konusunda yapılan Seminerlerde görev aldı ve bu tür çalışmaları hala devam etmektedir. STQ ve Conners (ADHD Tarama ölçeği) Ölçme araçlarını çalışmalarında kullanmaktadır.

Çalışma Alanları: Otizm tanısı olan çocuk/ergen destek grupları, Aile içi iletişim güçlükleri, Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, Çocuk çağı sorunları, Okul/sınav kaygısı, Endişe, Sosyal kaygı Bozukluğu, Depresyon, Stresle başa çıkma ve öfke kontrolü, kendine zarar verme eğilimi ve intihar düşüncesi olan ergenlerdir.

Akredite Kuruluşlar;
✓United Kingdom Council for Psychotherapy (UKCP)
✓Association for Family Therapy and Systemic Practice (AFT)