top of page

Psikolog
Merve Nur Tetik

Ayrımcılık, Bağlanma Problemleri, Cinsellik Problemleri, Depresyon, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktive Bozukluğu, Duygu-durum Bozuklukları, Ebeveyn Problemleri, Gelişimsel Bozukluklar, Göç ve Uyum, Kayıp ve Yas, Travmatik Stres, Psikolojik Sağlamlık (Resilience), Stres Yönetimi, HIV/AIDS, Kariyer/Mesleki Gelişim, Kaygı, Kayıp, Kendine Zarar Vermek, Kimlik,Kişilik Bozuklukları, Kişisel Gelişim, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Otizm, Panik Atak Bozuklukları, Pasif Agresif Davranışlar, Taciz ve İstismar, Tourette(Tik) Sendromu, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Trikotilomani, Uyku Sorunları, Varoluşsal Krizler, Vücut Dismorfik Bozukluğu, Yalnızlık, Yeme Bozuklukları, Zorbalık

Çok isteyerek girdiğim psikoloji alanında öğrenmeye her zaman açık ve mesleğine tutkuyla bağlı azimli bir psikoloğum. Çocuk psikolojisine ve çocuklara yönelik terapilere oldukça fazla ilgim var. Psikoloji bölümünü okurken derslere olan ilgim ve azmimin yanı sıra alanda da kendime tecrübe katmak için çabaladım. Psikoloji alanındaki bilgi ve becerilerimi güncel tutmak için yoğun bir özveri gösteriyorum. Alana dair güncel eğitimler almaya devam etmekteyim. Psikolog Merve Nur Tetik, Kapadokya Üniversitesi - Beşeri Bilimler Fakültesi, Psikoloji bölümünden Bölüm ve Onur derecesi ile mezun olmuştur. Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesinde stajını tamamlamıştır. Staj sürecinde Devlet Hastanesi psikiyatri polikliniği ve AMATEM (Madde bağımlılığı tedavi merkezi)’de de deneyim kazanma fırsatı bulmuştur. Nisan 2022 de Türkiye'de Valiliğin düzenlediği Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayında Bağımlılık Psikolojisi alanında başarılı bir öğrenci olmasından dolayı Gençlik Çalışmalarına seçilmiştir. İngiltere’de Staj sürecinde, stajının yanı sıra çeşitli seminerler ve kongrelere katılmıştır.


2021 yılında online olarak Finsbury Therapy Hub ile stajında Psikoloji alanında İngilizce bir kitabın çevirisine katkıda bulunarak Türkiye’ye yabancı ve özgün bir kitabın kazanımında rol oynamıştır. 2022 yılında Üniversiteden mezun olduktan hemen sonra üç ay İngiltere’de Finsbury Therapy Hub'da, staj yapmıştır. Finsbury Therapy Hub, çocuk terapisi ve yetişkin terapisi üzerine kurulu bir kliniktir. Merve Nur Tetik; Uluslar arası geçerli Bilişsel Davranışçı Terapi-Uygulayıcı eğitimini tamamlamıştır.

Çocuklara Yönelik Oyun Terapisi-Uygulayıcı eğitimini tamamlamıştır. Disiplinler Arası Beyin Araştırmaları Derneğinin Nöropsikoloji Ve Nöropsikolojik testler eğitimini tamamlamıştır. Cinsel Terapi eğitimine katılmıştır. Eğitim Öğretim sürecinde çeşitli kişisel gelişim zirvelerine ve Nörobilim kongrelerine katılmıştır.

Psikolog
Merve Nur Tetik
bottom of page