top of page

Psikoterapist
Neşe Erkan

Ayrımcılık, Depresyon, Duygu-durum Bozuklukları, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktive Bozukluğu, Ebeveyn Problemleri, Kaygı, Kayıp, Kişisel Gelişim, Otizm, Panik Atak Bozuklukları, Uyku Sorunları, Yalnızlık, Zorbalık

1986 yılında Uludağ Eğitim Fakültesi İngilizce Bölümünden mezun oldum ve Öğretmenlik mesleğine adım attım. 1993 yılında ailemle birlikte İngiltere'ye göç ettim ve Sistemik ve Aile Psikoterapisi alanına uzanan hikayemin de temellerini atmaya başlamış oldum. 1995 yılında Ulusal Sağlık Hizmetleri (NHS England) bünyesinde Doğu Londra’da Türkçe konuşan Topluma Sağlık Danışmanı olarak hizmet vermeye başladım. Toplum Sağlık Hizmetleri bünyesinde çeşitli görevler alarak çalışmalarımı sürdürdüm. Kronik Hastalıkları olan danışanlara rahatsızlıklarını daha iyi yönetme konusunda Gurup Eğitimleri vermek ve Webster Stratton Ebeveynlik Kurslarında Eğitmenlik yakmak bu görevler arasındadır. Birbeck Londra Üniversitesinde 2 yıllık Konuşma terapisi eğitimi aldım ve bu süreçte çalışmak istediğim alanın Aile ve Çocuklar olduğuna karar verdim. Tavistock ve Portman NHS Enstitüsü Sistemik ve Aile Psikoterapisi Diploma ve Master eğitimimi 2018 yılında tamamladım. Lisans ve Master eğitimim sürecince Doğu Londra Ulusal Sağlık Hizmetleri Çocuk/Ergen Ruh Sağlığı Servisinde Stajyer Sistemik ve Aile Psikoterapisti olarak çalışarak Teorik eğitimimin yansıra Klinik eğitimimi de tamamlamış oldum. Şu anda Kuzey Londra bölgesinde Ulusal Sağlık Hizmetlerine bağlı Çocuk/Ergen Ruh Sağlığı Servisinde Sistemik ve Aile Psikoterapisti olarak çalışmaktayım. Türkçe konuşan Topluma yönelik Ergenler ve Çocuklarda görülen ruh sağlığı sorunları ve belirtileri konusunda yapılan Seminerlerde görev aldım ve bu tür çalışmalarım hala devam etmektedir. STQ ve Conners (ADHD Tarama ölçeği) Ölçme araçlarını çalışmalarımda kullanmaktayım.


Çalışma Alanlarım: Otizm tanısı olan çocuk/ergen destek gurupları, Aile içi iletişim güçlükleri, Dikkat eksikliği ve hiperaktive bozukluğu, Çocuk çağı sorunları, Okul/sınav kaygısı, Endişe, Sosyal kaygı Bozukluğu, Depresyon, Stresle başa çıkma ve öfke kontrolü, kendine zarar verme eğilimi ve intihar düşüncesi olan ergenler.

Psikoterapist
Neşe Erkan
bottom of page