top of page

Dr. Başak İnce Çağlar

Chartered Clinical Psychologist

Dr. Başak İnce Çağlar

Fiyat bilgisi için lütfen iletişime geçiniz.

Dr Başak İnce Çağlar

Psikoloji lisans eğitimimi İstanbul Bilgi Üniversitesi’de, Bilişsel ve Klinik Sinirbilim yüksek lisans eğitimimi Hollanda’da Maastricht University’de, Klinik Psikoloji yüksek lisans ve doktora eğitimlerimi İstanbul Arel Üniversitesi’nde tamamladım. Psikoterapi eğitimlerimi Bilişsel Davranışçı Terapiler ve Şema Terapi ekolleri üzerine aldım.

Eğitimlerim sırasında İstanbul Çapa Tıp Fakültesi, University College London, Great Ormond Street Hospital ve Tübingen University Hospital’da ziyaretçi araştırmacı ve psikolog olarak çalışmalarda bulundum.

2015-2020 yılları arasında İstanbul Arel Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak, 2020 - 2021 yıllarında Haliç Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev aldım; lisans ve yüksek lisans düzeyinde psikopatoloji, psikoterapi ve araştırma üzerine dersler verdim.

2021 Kasım’dan bu yana King’s College London’da yeme bozuklukları alanında doktora sonrası araştırmacı ve koordinatör olarak çalışıyorum. Araştırma ve öğretim çalışmalarımın yanı sıra bireysel ve grup psikoterapi uygulamaları yürütüyorum.

Uzmanlık alanlarım:
 Yeme Bozuklukları (Anoreksiya Nervoza, Bulimiya Nervoza, Tıkınırcasına Yeme
Bozukluğu)
 Obezite
 Beden Dismorfik Bozukluğu
 Kaygı Bozuklukları (Sosyal Kaygı Bozukluğu, Panik Bozukluk, Yaygın Kaygı
Bozukluğu, Hastalık Kaygısı Bozukluğu, Fobiler)
 Obsesif - Kompulsif Bozukluk (Takıntı - Zorlantı Bozukluğu)
 Depresyon
 Travma Sonrası Stres Bozukluğu
 İlişki Problemleri

bottom of page