Yardım & SSS

www.psikologlondra.com

İlk seansımdan önce görüşmek istediğim terapistle konuşabilir miyim?


Hayır, bu mümkün değil. Terapistlerin yoğun programları vardır ve her gün çalıştıkları danışanlara odaklanmaları gerekir ancak platformda bulunan danışan temsilcisi(aynı zamanda psikoterapist) ile ÖN GÖRÜŞMEYİ ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bir terapistle ilk buluşmanızda, terapistinizle birlikte nasıl çalışabileceğinize dair bir fikir edinecek ve onun sizin için uygun olup olmadığına karar vereceksiniz.
Platformunuz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum, bu bilgiyi nerede bulabilirim?


Psikolog Londra Terapi Platformu, size psikoloji bilimiyle ilgili hizmet veren ve psikolojik destek vermeyi taahhüt eden Londra merkezli bir şirket olan Finsbur Therapy Hub tarafından oluşturulmuştur. Web sitemizde yer alan "Hakkımızda" bölümünden ya da iletişim bilgilerinden ulaşarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Online terapi gerçekten yüz yüze terapi kadar iyi mi?


Evet. Araştırmalar şimdi online terapinin de aynı derecede etkili olabileceğini gösteriyor (hatta bazı ruh sağlığı sorunları için daha etkili olduğu bile görülüyor). Ayrıca çevrimiçi terapinin rahatlığı onu daha erişilebilir kılmaktadır.
Hizmetinizin diğer dijital terapi platform sitelerinden farkı nedir?


Şirketimiz terapistler tarafından kurulmuş ve yönetilmektedir; hepimiz kaliteli terapiyi daha fazla kişiye erişilebilir kılmak konusunda çok tutkuluyuz. Bunun yanı sıra İngiltere'de TÜRKÇE konuşan terapistleri bir araya getiren İLK ve TEK dijital terapi platformuyuz. Sitemizdeki tüm uygulayıcıların kayıtlı, deneyimli ve etik kurallarına bağlıdırlar. Ayrıca danışanlardan gelen geri bildirimleri kullanmak da dahil olmak üzere performanslarını sürekli olarak değerlendiriyoruz. Emin ellerde olacağınızdan o kadar eminiz ki bunu bir garantiyle destekliyoruz. İlk seansınızdan sonra sizin için doğru terapisti bulduğumuzu düşünmüyorsanız, terapistinizi değiştirebilirsiniz.
Gizliliğim nasıl korunur?


Danışanlarımızın gizliliğini korumak için elimizden gelen her şeyi yapmaya kararlıyız; veri koruma düzenlemelerine bağlıyız. Verilerinizi korumayı önemsiyoruz, site çerezleri ve gizlilik politikamızda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
Bir terapistle yaptığım tüm seanslar gizli mi?


Tüm kayıtlı ve profesyonel terapistler, danışanlarına gizlilik sunmak için etik ilkelere bağlıdır. İstisnalar, kendinize veya başkalarına tehlike oluşturmanız veya suç faaliyetlerinin ayrıntılarını paylaşmanızdır. Bir terapist, bu tür durumlarda yasal olarak ilgili taraflarla veya yetkililerle iletişime geçmelidir.
Terapistim benim hakkımda başka biriyle konuşacak mı?


Tüm kayıtlı ve profesyonel terapistlerin bir kuruluşa kayıtlı olması gerekir. Bu, size mümkün olan en iyi hizmetin sunulduğundan emin olmak için danışanlarla yaptığı çalışmayı gözden geçiren bir kuruluştur. Yani terapistinizle görüşmeler güvencelidir ve terapist etik olarak mahremiyetinize saygı duymak zorundadır.
Hangi terapistin benim için uygun olduğunu nasıl bilebilirim?


Psikolog Londra Terapi Platformu'nda sizleri en doğru terapistle eşleştirmek için ÖN GÖRÜŞMELER ÜCRETSİZ bir şekilde sunulmaktadır. Terapistinizle mükemmel bir uyum sağlayıp sağlayamayacağınızı bilmenin yolu birkaç seans denemekten geçmektedir; başka bir seçenek mümkün görünmemektedir. Profilini okuyun, yaklaşımlarını araştırın ve doğru geliyorsa deneyin. Unutmayın, sizin için doğru olan desteği bulmanıza yardımcı olmaya kararlıyız. İlk seansınızdan sonra denediğiniz ilk terapistin uygun olmadığını düşünüyorsanız, bizlere danışarak terapistinizi değiştirebilirsiniz.
Aynı problem için birden fazla terapistle çalışabilir miyim?


Tasvip etmiyoruz; bir seferde yalnızca bir terapistle çalışmanızı istiyoruz. Terapi, seanslar arasında derinlemesine düşünmek için zamanın yanı sıra bağlılık ve süreklilik gerektiren yoğun bir süreçtir. Aynı zamanda güven gerektiren bir ilişkidir. Birden fazla terapistle çalışmak kafa karıştırıcı olabilir veya uygun bir güven bağlantısından kaçındığınız ve gerçek bir ilerleme görmediğiniz anlamına gelebilir.
Tüm terapistleriniz nitelikli mi?


Evet. Sadece uygun eğitim almış, yüksek standartlarımızı ve etiğimizi koruyan saygın, profesyonel kuruluşlara kayıtlı kalifiyeli terapistlerle çalışıyoruz. Tüm terapistlerimiz, danışanlarına en iyi hizmeti sunma tutkusunu da taşımaktadır.
Neden bazı terapistlerin seans ücreti diğerlerinden daha pahalıdır?


Terapistlerimizin danışanları için yıllarca aldıkları eğitim ve birçok deneyim yaşamalarının yanı sıra, uzmanlık becerilerini, coğrafi konumlarını ve genel ofis(yüz yüze terapi için) masraflarını hesaba katan adil bir ücret olduğundan emin olabilirsiniz.
Ya terapistimden şikayet etmek istersem?


Lütfen iletisim@psikologlondra.com adresinden veya WhatsApp(+44 7761 931518) aracılığıyla iletişime geçin. Terapistinizin etik bir sınırı aştığını düşünüyorsanız, resmi bir şikayette bulunmak için kayıtlı oldukları profesyonel meslek kuruluşlarıyla iletişime geçebilirsiniz.
Terapiye ihtiyacım olup olmadığını nasıl anlarım?


Terapi, biriyle konuşmaya ihtiyacı olduğunu hisseden herkese fayda sağlayabilir. Mevcut bir durumdan veya geçmiş bir deneyimden bunalmış veya olumsuz etkilenmiş olabilirsiniz. Ama aynı zamanda kendinizi iyi hissetmiyor olabilirsiniz ya da ne kadar uğraşırsanız uğraşın hayatın istediğiniz gibi gitmeyeceği hissine kapılabilirsiniz.
Bir terapi seansında ne olur?


Günümüzde sunulan birçok terapi türü var. Her biri kendi perspektifinde veya kullandığı tekniklerle biraz farklı olabilir. Genel olarak, bir konuşma terapisi seansı, endişelerinizi ileri düzey dinleme becerileri konusunda eğitim almış bir kişiyle gizlice paylaşmayı içerir. İyi bir terapist o zaman size tavsiye vermez. Bunun yerine, söylediklerinizi duyduklarını size geri yansıtırlar ve ilerlemek istediğiniz yolları kendiniz keşfetmenize yardımcı olacak iyi sorular sorarlar. Bazı terapi türleri daha sonra seanslar arasında yapmanız için 'ev ödevi' veya ödevler içerebilirken, diğer türler sadece her hafta zamanında orada olmayı ve seçtiğiniz şeyi keşfetmeyi içerir.
Terapi neden bu kadar pahalı?


Terapi, birçok insanın dışarıda bir gecede harcadıklarından, bir hafta boyunca bar faturalarında harcadıklarından veya bir restoranda bir veya iki öğünle aynı maliyetten daha ucuzdur ve yine de karşılığında verdiği şey çok daha değerlidir. Çoğu insan terapiye bir kez karar verdikten sonra yaşam tarzlarının masrafları karşılayacak şekilde ayarlayabildiğini fark eder . Terapistler aynı zamanda yüksek miktarlarda tutku ve enerji adadıkları genel giderlerle bir işi yürüten profesyonellerdir. Yüksek eğitimli bir uzmanın eksiksiz, odaklanmış dikkatini ve bağlılığını alıyorsunuz.
Seanslarımı ödemek için sağlık sigortası planımı kullanabilir miyim?


Web sitemizde belirttiğimiz sağlık sigortası kuruluşlarından herhangi birinde planınız varsa rahatlıkla kullanabilir ve terapi süreçlerinize başlayabilirsiniz ancak listede çalıştığınız sağlık sigortası kuruluşu yoksa bunu bize bildirmekten çekinmeyiniz; sizlere yardımcı olmak için ilgili sağlık sigorta kuruluşuyla anlaşmaya gidebiliriz. İşbirliği yaptığımız sağlık sigorta kuruluşlarını web sitemizden inceleyebilirsiniz...
Londra'da Türk doktor var mı?


Evet, Londra ve diğer bölgelerde hizmet veren birçok doktor vardır. Aşağıda sizlere kolaylık olması için hizmet veren doktorları(psikiyatr değiller) listeleyeceğiz, aşağıda listenen doktorlarla herhangi bir anlaşmamız bulunmamaktadır ve tamamen sizlere yardımcı olmak için derledik: Doktor Teoman Sırrı - N15 3TA - 02088094414 (TIP HEKİMİ) Doktor Tahsin Bilginer - N4 1AS - 02083409586 (TIP HEKİMİ) Doktor Orhan Eskici - N4 1DU - 02088024855 (TIP HEKİMİ) Doktor Cahit Berk - N8 0HR - 02083485466 (TIP HEKİMİ) Doktor İsa Özburun - N8 0NA - 07877435393 (TIP HEKİMİ) Doktor Erdinç Havutçu (Sünnetçi) - N13 4DR - 02088822582

Seminer, Workshop ve Eğitim bildirimleri için;