top of page

Dr. Merih Bektaş Fidan

Dr. Psikoterapist

Dr. Merih Bektaş Fidan

Fiyat bilgisi için lütfen iletişime geçiniz.

Merhabalar, ben Merih Bektas Fidan,
Danışman psikolog olarak çalışmaktayım. 1992 yılında Ege universitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum. 5 yıl KTU Tıp Fakultesi Psikiyatri bölümünde psikolog olarak calıştım. Bu esnada aynı üniversitede yüksek lisans eğitimimi tamamladim. 1997 yılından beri Ingiltere’de yaşamaktayim. Bu sürede farklı kurumlarda çalıştım ve ikinci yüksek lisans ve doktora egitimimi yaptim. Kısacası ruh sağlığı alanında hem Türkiye’de hem Ingiltere’de 30 yıldır farklı pozisyonlarda çalışmaktayım.

Bilişsel ve davranışçı terapiler, aile sistem terapisi, kültüre ve inançlara hassas danışmanlık gibi farklı yaklaşımları danışanların ihtiyaçlarına göre kullanmaktayım. Bu anlamda gevşeme egzersizleri, farkındalık, beslenme ve koçluk gibi ek destekleyici yöntemleri de çalışmalarıma katıyorum.

Kimlerle calisiyorum: Kadınlar, erkekler, gençler ve çiftlerle çalışmaktayım.
Çalıştığım konular arasinda Depresyon, öfke, anksiyete, stress, uykusuzluk, kimlik sorunları, cinsel kimlik karmaşaları, evlilik ve ilişki problemleri, saplantı-zorlantı bozuklukları, yeme problemleri, yas ve ölüm sayilabilir. Ayrıca ruhsal destek alınmasına müsait bazı ağır ruh hastalıkları.

Ek olarak daha sosyal icerikli ve maneviyat konularını iceren cin çarpması / tutulması, mülteciler ve sorunları, azınlık konuları, madde kullanımı, egzistanyelist (varoluşçuluk) sorular ve sorunlar üzerine de çalışabilmekteyim.

Danışmanlık hizmetlerimi, uzun ve kısa süreli olmak üzere internet üzerinden, telefon aracılığıyla veyahutta email üzerinden ve talep edilirse yüz yüze olarak verebilmekteyim.

Profesyonel pratikler anlamında görüşmelerin ve danışanlarımın gizliligi, iyilik hali ve güvenligi gibi konulara çok önem veriyorum. Bunlarla ilgili olarak üyesi olduğum profesyonel kuruluşlar sunlardir:

İngiliz Psikologlar Topluluğu, İngiliz Danışmanlar ve Terapistler Derneği, ve Müslüman Psikologlar ve Psikoterapistler Network, Türk Psikologlar Derneği, Trabzon Toplum Ruh Sağlığı Derneği.

Daha mutlu ve ümitli günler diliyor ve saygılarımı sunuyorum.

bottom of page